Hur man laddar ner Tinder pro Android och hur man anvander appen

Hur man laddar ner Tinder pro Android och hur man anvander appen

smarta enheter De ar instrument som tjanar oss forut all typer fran bestyr eller goromal. I sin tur kan de besta slentrian utbredd mota manniskor fran hela varlden, for baksida av underben flertal vill ha descargar tinder forut Android, i och med det ar en av de mest populara apparna pro att sikta mot detta mening.

Dejtingvarlden ar praktiskt taget digital, sa du slipper ga hemifran att traffa en potentiell partner, och smarta appar tar dig narmare en lamplig matchning.

Tack vare Tinder kan du granska ett stort antal profiler samtidigt for att hitta din idealiska partner. Fransett att ljuda dig selektera profiler fran ett geografiskt omrade, med Tinder personliga moten kan ordnas ifall anvandarna vill ha det.

Naturligtvis plikt du innan du fortsatter att hantera appen bestamma ditt geografiska omrade som applikationen kommer att hantera pro att kolla efter potentiella kandidater och kungen sa metod visa dem forut dig sa att du kan uppskatta dem.

Hur Tinder fungerar

Det finns konsument som antaga att Tinder kraver betalningar, men det ar ej sa. Du kan protokollfora dig gratis och du kan ga av stapeln bruka huvudfunktionerna i Tinder.

Nar du inneha skapat din profil kommer du att kunna svepa genom de tillgangliga alternativen. A andra sidan, om du vill fordjupa din nyttjande av appen, och ringa medel till Tinder Plus, Gold eller Platinum.

Med Tinder Plus behover du ej plocka av med de besvarlig annonserna i gratisversionen, och du kan ga retur forut att se ifall du kasserade en profil och du angrar att du gjorde det.

Darpa erbjuder Tinder Gold samma alternativ och later dig producera det se hur sa andra konsument De inneha gillat din profil samt om det inte finns nagon matchning.

I handelse fran att ta emot samtalen «Super gillar”, vilket utfor att personens profil visas med en ljusbla kant sammanlagt med en artist till den som skickas, forut att markera stort intresse.

Slutligen, Tinder Platinum ger anvandarna enkelheten att kika vem som skickat likes veckans, och du kan prioritera dessa likes snarare de fran icke-Premium-anvandare forut att skicka meddelanden innan du far en «Match”.

Om du inte ar en Tinder Platinum-anvandare, du kommer inte att ha alternativet aktiverat att posta meddelanden utan att forst ha en matchning med personen.

Nar du surfar hittar du olika profiler, som kommer att visas med ett fotografi, namnet pa personen och deras alder. Pro att signalera att du ar hagad fran en specifik profil, du tvingas bringa fingret at hoger.

träffa Jamaican kvinnor

Du kan samt pavisa att du tycker om en konsument mer an vanligt, vad kallas “Supergilla»och for att foreta det tvingas du slira upp.

Anvandaren kommer att lite en annan varning, som meddelar dem att nagon har visat stort intresse i deras profil, och du tvingas vanta kungen svaret.

Nar tva personer indikerar att det finns ett omsesidigt entusiasm, en “Match» och darefter kan du fortga att begagna den privata Tinder-chatten pro att fortskrida processen.

Ladda ner Tinder for Android

Nar du registrerar dig tvingas du rus i ett formular med dina personuppgifter, som ditt namn, kon och din alder. Du kommer ocksa att behova lagga upp en profilbild och en sma biografi sa att folk som hittar din profil vet mer om dig.

Aven, om du ej vill ladda upp bilder till din Tinder-profil, du kan fora in bilder fran din Instagram till ditt Tinder-konto.

Pa sa metod inneha du ett helt album pro dina kommande kandidater att se. Forut att fora in dessa foton behover du:

  • Vidga Tinder pa din smartphone.
  • Leta efter profilikonen och tryck gallande den.
  • Kompression gallande pennikonen eller valj «Redigera profil”.
  • Svep ner och belastning gallande alternativet «Anslut Instagram”.
  • Nu behover du bara logga in med din Instagram-data.

Nar du har slutfort denna skeende kan du fortga till granska profilerna som Tinder rekommenderar tills du hittar den som lockar din uppmarksamhet mest. Ifall du fran nagon motiv redan inneha en profil pa Tinder, nar du skapar ett nytt konto kommer du ej att klara av ha synonym konto fran Instagram lankad till den nya profilen.

  • Logga in pa Tinder.
  • Du maste logga in kungen kontot du vill ta bort.
  • Du plikt finn profilikonen och publicera dar.
  • Ga till avsnittet «installningar”.
  • Scrolla ner och belastning pa «Radera konto”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *