Motas online: Har ar de hetaste dejting-apparna

Motas online: Har ar de hetaste dejting-apparna

Facebook Dejting: Inte sa laskigt som det verkar

Sjalvklart inneha Facebook anda till speciell del dragit varde fran ditt natverk. Du kan till exempel se om personen i fraga har gemensamma vanner med dig, en funktion som Tinder hade inledningsvis. Det gar ocksa flukta in dem som till exempel gatt gallande samma arrangemang eller ar med i synonym grupper.

Ar du sant djarv kan du aven addera dina vanner som “hemliga foralskelser”. Har kan du komplettera kontakter kungen Facebook som du ar hemligt intresserade av. Om personen i undra sedan valjer dig som sin hemliga foralskelse far bada veta ifall det, annars forblir det hemligt. Pirrigt varre!

Upplagget kanns aterigen fran andra dejtingappar: Svep dig fram en i taget mellan profilerna. Ifall nagon tycker om dig dyker den personens profil upp, till differens fran Tinder dar de forblir hemliga tills det blir en match.

Hinge: informera mer ifall dig kissbrides.com besöka webbplats sjalv

Arme ser du vilka som vill matcha med dig, de kan till och med avsanda med en halsning och kan valja att plocka stallning till ifall du vill begynna chatta med dem. Matchningarna ar platsbaserade, men du valjer personligen vilken position du vill utga ifran. Det ar med annat noll anonymt svajpande som pa Tinder, utan de du tycker om ser det innan de (forhoppningsvis) valjer att anpassa dig.

Hinge har ett riktigt funktionellt gratisabonnemang, men kan du klura dig att erlagga en totalbelopp i manaden far du access till mer precisa filter, med mera. Korrekt granssnittUpplagget utfor det flyktig att borja med chattandetHar videosamtalsfunktionRiktigt bra gratisversion Gar enkom att kora en omrade i taget att utga ifranGranssnittet ar gallande engelskaFa konsument i Sverige

Pris: 229 kr/manad, 459 kr/kvartal eller 695 kr/halvar. Gratisversion finns.Malgrupp: Alla!Sajt: Hinge.coApp: Ladda ned till IOS har, ladda ned till Android arme.

Bumble: Dejta, hitta en polare eller natverka

I ovrigt ar Bumble hejdlost likt Tinder, dar du svajpar dig igenom personer och kan valja att avskilja ut en superswipe om du vill lite lite extra uppmarksamhet fran personen i undran. Fyll din profil med bilder, en presentation, kanske en valfri oppningsfraga och annan info som stjarntecken, husdjur, med mera.

I och med Covid-laget har Bumble, korrekt som manga andra tjanster, introducerat “virtuell dejting”, det vill saga att du kan ringa videosamtal pa rak arm i appen med de du matchat med.

Bumble gar absolut bra att bruka i gratisversionen, men du far betydligt mer funktioner ifall du koper till ett abonnemang. Sasom att bidra din profil en boost, bidra dig personligen plus 24 timmar kungen att respondera i en chatt och kika vilka som gillar dig innan du tycker om dem. Lajbans att kunna motas nya personer ej enbart for dejtingMojliggor virtuell dejtingGar att forbinda till Spotify och Instagram. Ofullstandig utbud i SverigeFult granssnitt

Match: van sajt skraddarsyr matchningar

Match gar bade att hantera i webblasaren och i tillhorande app. Appen ar funktionsrik och later dig skrolla mellan bland annat ett dagligt selektion av profiler, se vilka som ar uppemot dig eller bara stalla in en personligt sokning baserat pa alder, avstand, langd, personlighet eller andra kriterier. Numera nar vi helst inte ska mota allt pro kopiost fysiskt gar det dessutom att ringa upp de du matchat med ett videosamtal.

Vill du lite annu fler skraddarsydda resultat kan du genmale kungen annu fler fragor i en frageformular som Match kallar for Matchaffinity. Har far du plocka befattning till mycket fran pastaenden, saval ytliga som mer intima. Vissa fragor ar dock underligt formulerade. Det kan anda vara vart att besvara pa dessa alltemellanat konstiga fragor da du sedan far en upprakning med personer som ar specifikt utvalda forut dig. Vissa fragor i Matchaffinity kanns mindre relevanta.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *